Cvičení v Nižboře 5. 10. 2019

2019-10-06 21:22:42 | SDH Žloukovice ©Jaroslav Obermajer

V sobotu dopoledne se sešli zástupci sborů z okrsku Chyňava ke cvičení organizovanému ve spolupráci s profesionálními hasiči z Berouna. Cvičení bylo zaměřeno jednak na seznámení se s prostředky pro záchranu na vodě a jednak na poskytnutí první pomoci.

Účast za náš SDH byla výborná celkem se zúčastnilo 11 členů. Nejprve jsme shlédli instruktáž a ukázku pomůcek pro záchranu tonoucího případně osoby, která se probořila na ledu. Vyzkoušeli jsme si například vysunovací 12m teleskopickou tyč na kterou lze nasadit různé koncovky. Velkou pozornost vyvolal lehký záchranný člun, který funguje jako saně. Při nácviku zdravovědy jsme si nejprve zopakovali teorii při záchraně člověka v bezvědomí a pak si i prakticky vyzkoušeli oživování na figurině. Cvičení se nám velmi líbilo a byly jsme velmi spokojeni s profesionální úrovní s jakou bylo připraveno.

Autor: SDH Žloukovice ©Jaroslav Obermajer