Soutěž O putovní pohár na Berounce – Stradonice 2017

2017-09-17 22:55:33 | SDH Žloukovice ©Alena Šťovíčková

2. 9. 2017 se ve Stradonicích sešlo 10 družstev na již 19. ročníku Poháru na Berounce. Nástup družstev byl vyhlášen po 9 hodině. Družstva byla seznámena se specifiky soutěže. V 9,30 vyběhla první štafeta. Ta začínala překonáním bariéry, následovala kladina, příčné břevno a rozdělovač.

Foto: SDH ©

Do desáté hodiny všechny štafety ukončily své pokusy a na půl 11 byl určen čas na požární útok, kdy vyběhne první družstvo. Družstvo Lhotky bylo smíšené, proudy běžela děvčata. Jánská, Lhotka i ženy z Malých Přílep dlouho sály ( špatně sešroubované savce, či koš).Žloukovické ženy při pokusu ztratily koš a svůj pokus nedokončily.
Muži ze Strádonic měli nejrychlejší štafetu i útok a zaslouženě vyhráli. Na druhém místě se ziskem 4 bodů se umístili Malé Přílepy. Třetí místo obsadili muži Věšín, jak štafetu, tak PÚ měli ve třetím nejrychlejším čase. Čtvrtá Jánská získala bodů 10, ale lepším časem útoku převálcovala Žloukovice, které měli stejný počet bodů ale útok o 20s pomalejší. Šesté Malé Přílepy – stará garda ziskem 12 bodů obsadila 6. místo. Sedmý Hýskov se14 body, ale lepším výsledným časem PÚ 2,19s překonala Lhotku.

Převzato ze stránek Hasičský okrsek Chyňava.