Požár skládky dříví v Nižboře

2017-07-22 16:29:42 | SDH Žloukovice ©Pavel Strnad

1.6. ráno kolem 3:40 jsme byli vyzváni KOPIS Kladno ke spolupráci na likvidaci rozsáhlejšího požáru, v místě skládky dříví pod čističkou v Nižboře. Jelikož se jednalo o poměrně rozsáhlé požářiště, tak na místě spolupracovalo několik jednotek. Na místo již předem dorazila naše hlídka a s velením zásahu jsme dohodli naši pozici.

Foto: SDH ©Pavel Strnad

Naše CAS dorazila přesně na již předem dohodnuté místo a okamžitě započala s požárním útokem. Naším úkolem bylo zabránit šíření požáru směrem po větru, kolem silnice směrem na Beroun. Do útoku jsme zapojili dva proudy "D" s doplňováním vody proudem "C" z CAS Chyňava. Vzhledem k vysokým plamenům a velmi hustému dýmu bylo rozhodnuto o použití dýchací techniky při hašení. Po několika hodinách společné práce, kdy došlo k zastavení šíření požáru, jsme byli požádáni velitelem HZS předání velení a dokončení hasebních prací. Jelikož požár byl stále ještě silný, tak bylo nutné změnit naše stanoviště CAS směrem k řece, kde jsme instalovali čerpadlo pro průběžné doplňování vody. Dohášení probíhalo dalších několik hodin. Nakonec velitel zásahu rozhldl o využití buldozeru pro finální rozhrnutí požářiště a dohašení.

Autor: SDH Žloukovice ©Pavel Strnad