Požár chaty v Nižboru - na místě zasahovaly profesionální i dobrovolné jednotky

2017-07-18 22:44:01 | SDH Žloukovice ©obec Nižbor

V pátek 20. ledna 2017, šestnáct minut před jednadvacátou hodinou, přijal operátor Krajského operačního a informačního střediska tísňové linky HZS Středočeského kraje informaci o požáru chaty v obci Nižbor.

Foto

Foto: SDH ©David Sitte

K místu události postupně zamířili profesionální hasiči ze stanice Beroun a dobrovolné jednotky z Chyňavy a Nižboru. Už během jízdy k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že požár je v plném rozsahu a začíná se propadat střecha. První jednotka se k místu události dostavila za jedenáct minut od ohlášení.
Hasiči prvotním průzkumem zjistili, že se v chatě naštěstí nikdo nenachází. Současně započali s lokalizací požáru pomocí tří D proudů a jednoho C proudu. Požár zasáhl chatu o rozměrech zhruba 8 × 4 metry, zásah byl prováděn jak z vnějšku budovy, tak i zevnitř.
V půl desáté večer byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru. Následně bylo požářiště pomocí termokamery zkontrolováno a byla dohašena skrytá ohniska. Vzhledem k silnému mrazu a vytékající vodě, která ihned v místě zásahu namrzala, bylo nutné povolat silničáře. Požár byl zlikvidován čtvrt hodiny před půlnocí. Místní dobrovolná jednotka zajistila pro všechny zasahující hasiče teplé nápoje. Do druhého dne pak na požářiště dohlížela.


Foto z akce


Autor: SDH Žloukovice ©obec Nižbor

ObecSbor dobrovolných hasičů Žloukovice
Obecní úřad Nižbor
čp. 26
267 05 Nižbor
Tel: 311 693 213

www.sdhzloukovice.cz
© Sbor dobrovolných hasičů Žloukovice
Právní doložka
Editace