Námětové cvičení - lesní požár a transport osob

2017-07-10 22:32:23 | SDH Žloukovice ©Alena Šťovíčková

Popis situace: v lese mezi Chrustenicemi, Vráží a Lhotkou vypukl velký lesní požár, který se rozšířil do horní části Chrustenic a oblasti Malé Vráže, podlehlo mu několik domů. Požár je již pod kontrolou hasičských jednotek z celého okresu, ale několik lidí ve snaze zachránit majetek je zraněných v této oblasti.

Úkolem je zdolat poslední ohniska požáru a vyhledat a následně transportovat zraněné do krizového střediska obce v Chyňavě. Předpokládaný počet raněných určených k převozu: 30 osob Transportní vozy: SDH Chyňava, SDH Lhotka, SDH Hýskov, SDH Malé Přílepy, SDH Železná, SDH Nižbor. CAS: SDH Chyňava, SDH Otročiněves, SDH Nižbor, bude provedena kyvadlová doprava vody. Doplňování vody u požární nádrže ve Lhotce: SDH Lhotka. Ošetřování zraněných: SDH Malé Přílepy modré – ošetření na místě a v Chyňavě.
Začátek cvičení ve Lhotce, nástup 13:00 před hasičskou zbrojnicí a začátek cvičení ve 13:30
Konec cvičení v Chyňavě, nástup před Dělnickým domem u bývalé hasičské zbrojnice. Předpokládaný konec a nástup 16:00.