Čištění obecní studně ve Žloukovicích -10.10.2020

2020-10-30 22:27:59 | SDH Žloukovice ©Jaroslav Obermajer

V sobotu 10.10. 2020, ačkoli počasí nebylo zrovna nejpříznivější, jsme se sešli ve Žloukovicích u železniční trati, abychom vyčistili studnu, která byla delší dobu nepoužívána.

Po demontáži ruční pumpy jsme společně s členy Klubu přátel Žloukovic čerpali za pomoci výkonného čerpadla, která nám zapůjčil náš člen Jiří Šmíd, nánosy bahna usazené na dně studny. K propláchnutí jsme využili vodu dovezenou v cisterně na hasičské Avii, jejíž použití nám umožnila obec Nižbor. Jedna cisterna nám však nestačila, tak jsme museli vodu dočerpat z hydrantu u vodojemu u Žloukovické hájovny. Alespoň jsme prověřili, jak dlouho nám trvá načerpání cisterny z tohoto zdroje. Po několika hodinách čištění jsme všechno bahno odsáli a teď již nezbylo než počkat až ve studně nastoupá zase vodní sloupec. Po několika dnech již bylo možno ve studně vidět cca 170 cm hluboké čisté vody. Doufáme, že studna bude zase dlouho sloužit občanům ve Žloukovicích. Brigády se z našeho sboru zúčastnili František Lemon, Filip Melichar, Lukáš Lemon, Alena Šťovíčková, Jaroslav Obermajer a za Klub přátel Žloukovic Richard Novák, Jiří Záhorka, Petr Lešák a Oldřich Zít.

Autor: SDH Žloukovice ©Jaroslav Obermajer